Lock for Sliding Wooden Doors with Driver Reguitti S01SR50T
Prices excluding VAT
You have chosen:
Right of withdrawal not applicable (art. 59 Consumer Code).
Lock for Sliding Wooden Doors with Integrated Dragger - Reguitti S01SR50T
  • Lock for wooden sliding doors with integrated driver model Reguitti S01SR50T ;
  • Finishes of your choice (select the variant you want);
S01 SR - Lock for sliding doors
Lock for sliding doors with driver integrated in the front, 8 mm square - round edge - backset = 50 mm - with striker, tray and fixing screws.
S01 CH - Chiave e adattatore
S01 CH - Key and adapter - Optional on request
If you wish, you can also order the key and 8 mm square adapter for use with the S01SR lock - suitable for door thicknesses up to 48 mm.
Minimum quantity 5 pieces, if you are interested contact us.
Serratura per Porte Scorrevoli in Legno con Trascinatore Integrato - Reguitti S01SR50T
Reguitti S01SR50T sliding door lock features
One lock for key function and ratchet function .
Suitable for all pairs of Reguitti branded flush plates with ratchet and pin wrench with 7 mm hole.